Usuwanie zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek mimicznych


Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez laseczki jadu kiełbasianego w warunkach beztlenowych. Działanie toksyny polega na przerwaniu przewodzenia impulsów nerwowych na skutek czasowego, odwracalnego zablokowania wydzielania na styku nerw-mięsień, neuroprzekaźnika uruchamiającego proces skurczu o nazwie acetylocholina. Toksyna powoduje czasowe osłabienie i rozkurcz mięśnia zaopatrywanego przez dany nerw. Ta właściwość znalazła zastosowanie w leczeniu stanów z nadmiernym i nieprawidłowym skurczem mięśnia (okulistyka, neurologia).

Od około 15 lat toksynę botulinową stosuje się w korekcji zmarszczek czołowych, między brwiami i wokół kącików oczu. W tych okolicach uzyskuje się najlepsze, przewidywalne i powtarzalne efekty oraz występuje największy margines bezpieczeństwa zabiegu.

Najlepszymi, klasycznymi kandydatami do zabiegu toksyną botulinową są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, co najczęściej objawia się zmarszczkami o różnym stopniu zaawansowania. Najczęściej są to pacjenci w wieku ok. 30-60 lat.  Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się stopniowo już po kilkunastu godzinach, a pełny obraz podania toksyny botulinowej widoczny jest po ok. 10-15 dniach. Po tym czasie można ewentualnie dokonać niewielkiej korekcji. Efekt zabiegu utrzymuje się od ok. 3-4 miesięcy w okolicy oczu, do 4-5 miesięcy w okolicy czoła i gładzizny, a polega na spłyceniu lub usunięciu zmarszczek, wygładzeniu skóry i ewentualnie nieznacznym uniesieniu niektórych części twarzy, np. brwi lub powieki. Po podaniu toksyny botulinowej, twarz powinna mieć bardziej wypoczęty, zrelaksowany wygląd i lepiej „odbijać” światło.

PRZECIWWSKAZANIA

Toksyny botulinowej  nie podaje się osobom niepełnoletnim i mającym nierealistyczne oczekiwania wobec zabiegu. Przeciwwskazaniem do podania toksyny botulinowej jest ciąża, okres karmienia piersią, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, np. nieuregulowana cukrzyca, poważne zaburzenia odporności, choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, przyjmowanie leków wpływających na wydzielanie acetylocholiny i antybiotyków z grupy aminoglikozydów.

Skontaktuj się z nami

adres

08-400 Garwolin
Ul. Kościuszki 52 lok.11

Kontakt

Email: biuro@vitalmedgarwolin.pl
Telefon: 502999558

 


Facebook-f

[wpforms id=”9481″]